Lieky na erekciu verzus doplnky výživy

Lieky, alebo doplnky? Aké sú rozdiely

Mnoho ľudí si pletie doplnky výživy a lieky na erekciu. Tento článok vám pomôže medzi týmito dvomi artiklami rozlišovať a rozhodnúť sa zodpovedne, pre variant ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Aký je teda rozdiel medzi liekmi na erekciu a výživovými doplnkami? Výdaj liekov je zvyčajne viazaný na lekársky predpis. Existujú aj voľnopredajné lieky ako napríklad lieky na bolesti (Paralen, Ibaligin a podobne) Ak však hľadáte voľnopredajné lieky na erekciu, vedzte že ich na slovenskom a ani na českom trhu bez receptu legálne nezoženiete.

Lieky sa tiež vyznačujú vedľajšími účinkami a nemôžu byť podané osobám ktoré trpia niektorými ochoreniami alebo predispozíciami. To je aj hlavný dôvod, prečo odporúčame užívanie liekov na erekciu vždy konzultovať s lekárom a vystríhať sa lákavým ponukám na internete. Predaj a distribúciu liekov kontroluje Štátny Ústav pre Kontrolu Liečiv ŠÚKL. Ak si chcete overiť, či je ten či onen liek riadne registrovaný na predaj v Slovenskej Republike, nápomocná vám môže byť aj stránka www.adcc.sk ktorá obsahuje databázu všetkých na Slovensku predávaných liekov.

Naproti tomu, pri užívaní doplnkov výživy na erekciu sa vedľajších účinkov nemusíte obávať. To však platí len v prípade, že ich užívate správne podľa priloženej informácie o dávkovaní! Doplnky výživy si môžte bežne zakúpiť v lekárni alebo na internete bez lekárskeho predpisu, čo môže byť často krát výhoda ak potrebujete váš problém riešiť rýchlo a nemáte čas vybavovať recept u lekára. Doplnky výživy vám pri tom často krát pomôžu vyriešiť problém podobne ako lieky.

Aj výživové doplnky sú kontrolované štátom. Ich kontrolu však zabezpečuje iná inštitúcia ako v prípade liekov. Ide o Úrad Verejného Zdravotníctva Slovenskej Republiky (ÚVZSR) V súčasnej dobe žiaľ nemám žiadnu verejne dostupnú databázu výživových doplnkov a preto, ak si chcete overiť, či je niektorý prípravok povolený na predaj v SR, neostáva vám nič iné ako telefonovať na ÚVZSR.

Naše čitateľské skóre
[Celkom: 1 Priemer: 5]

Zanechajte komentár