4.5/5
4.5/5

Tabletky na prostaty - riešenie problémov aj prevencia

Chcete vašu prostatu ochrániť pred budúcimi problémami, alebo hľadáte riešenie zväčšenej prostaty? Potom ste na správnom mieste. Ak máte podozrenie na problém s prostatou, pred tým ako začnete užívať akékoľvek tabletky, vždy sa poraďte s vašim urológom ( ak ste to ešte neurobili). Lekár musí zistiť, či trpíte neškodným BHP (benígna hyperpálzia prostaty) alebo má váš problém s prostatou onkologický charakter. V tom druhom (a horšom) prípade by užívanie voľnopredajných tabletiek nepomohlo ba naopak, predĺžilo by dobu počas ktorej by zhubné bunky mohli metastázovať. Pri akýchkoľvek problémov s prostatou preto buďte vždy obozretní a nebojte sa návštevy urológa. 

Ak teda viete že trpíte nezhubným zväčšením prostaty, alebo hľadáte prevenciu, voľnopredajné tabletky na prostatu prese to, čo potrebujete. Vytvorili sme rebríček a recenziu najúčinnejších tabletiek na prostatu, ktoré si môžete na Slovensku kúpiť. Pri tvorbe recenzie na tabletky na prostatu sme vychádzali predovšetkým z užívateľských recenzií, kvality zloženia jednotlivých produktov, ich ceny benefitov, ktoré vám prinášajú

Voľnopredajné tabletky a lieky na prostatu nie sú len módnym výstrelkom, ale majú pozitívne účinky, ktoré môžu pomôcť pri zmierňovaní a prevencii problémov s prostatou. V tabletkách na prostatu sa najčastejšie používajú bylinné extrakty, ktorých kvalita sa môže meniť produkt od produktu. Na zhodnotenie prínosu a užitočnosti jednotlivých tabletiek na prostatu je preto potrebný určitý vhľad do oblasti farmácie a fytoterapie. Tú najťažšiu prácu sme spravili za vás. Vyberte si jeden z produktov, ktorý vám najlepšie sadne. Špeciálne môžeme odporučiť napríklad EREXAN Prostate, ktorý ponúka účinnú zmes v najsilnejšej koncentrácii s dávkovaním len raz denne. Vynikajúou voľbou však je aj PROERECTA Prostate, pri ktorej si ale priplatíte, 

V tomto bleskovom prehľade najlepších tabletiek na erekciu sa dotkneme týchto produktov: 

 1.  EREXAN Prodtate
 2. PROERECTA Prostate
 3. PROSTENAL Control
 4. ZEREX Prostanax
 5. CEMIU Red3
 6. PROSTAMOL Uno
 7. ADVANCE Prostalex
Naše hodnotenie:
5/5
Zmenšenie prostaty 99%
Protizápalový účinok 98%
Čistota zloženia 95%

EREXAN Prostate – najlepšie tabletky na podporu zdravia prostaty

Už na prvý pohľad EREXAN Prostate vyzerá naozaj elegantne a hodnotne. Obal je z kvalitného a odolného plastu a metalická etiketa sa pekne leskne i keď toto rozhodne nie je to najdôležitejšie. EREXAN Prostate je efektívnym doplnkom na podporu zdravia prostaty a močových ciest. Obsahuje vysoko kvalitné rastlinné extrakty a minerály, ktoré podporujú správnu funkciu prostaty a znižujú zápaly.

Produkt obsahuje účinné látky vo farmaceutickej kvalite ako Saw Palmetto, žihľavu dvojdomú, Ginkgo dvojlaločné, lykopén a zinok. Saw Palmetto je známe svojimi pozitívnymi účinkami na prostatu a močové cesty, zatiaľ čo žihľava dvojdomá podporuje zdravie močového traktu a má protizápalové účinky. Ginkgo dvojlaločné zlepšuje prekrvenie a antioxidanty ako lykopén a zinok chránia bunky pred poškodením voľnými radikálmi a tak aj proti rakovniovému bujeniu.

EREXAN Prostate sa užíva raz denne a prvé výsledky pocítite už po dvoch týždňoch. Účinky sa stabilizujú a zlepšujú počas dlhodobého užívania. Môžete očakávať zníženie problémov s močením a lepšiu celkovú funkciu prostaty

EREXAN Prostate ponúka skvelú hodnotu za svoju cenu, ktorá je 17,90 € za balenie obsahujúce 60 kapsúl, čo vystačí na dva mesiace užívania. Pri kúpe väčšieho množstva môžete dokonca ušetriť vďaka zvýhodneným balíčkom. Celková spokojnosť ľudí ktorí majú priame skúsenosti s EREXANOM Prostate hrajú v prospech jeho umiestnenia na prvú priečku v našom hodnotení. Ak hľadáte najefektívnejšie tabletky na prostatu a podporu zdravia močových ciest, EREXAN Prostate sa rozhodne oplatí vyskúšať. Produkt môžete zakúpiť najlacnejšie v obchode distribútora tu.

Naše hodnotenie:
4.5/5
Zmenšenie prostaty 95%
Protizápalový účinok 95%
Čistota zloženia 95%

Proerecta Prostate – účinný doplnok pre zdravie prostaty a močových ciest

Proerecta Prostate je moderný a účinný doplnok stravy zameraný na podporu zdravia prostaty a močových ciest. Balenie obsahuje 60 kapsúl, ktoré vystačia na dvojmesačnú kúru. Tento doplnok je určený pre mužov, ktorí chcú predchádzať problémom s prostatou a udržiavať jej správnu funkciu.

Dizajn obalu je jednoduchý a funkčný. Kombinuje bielu a zelenú farbu avšak nie je to to, čo nás zaujalo. Kvalita produktu spočíva v jeho zložení. Obsahuje vysokokvalitné rastlinné extrakty ako Serenoa plazivá (Saw Palmetto), Pygeum africanum (Africká slivka), Urtica dioica (žihľava dvojdomá), kurkuma, cesnak a Bioperine. Tieto zložky sú známe svojimi priaznivými účinkami na prostatu, močové cesty, reprodukčný systém a celkovú vitalitu.

Denná dávka 630 mg účinných látok prispieva k zníženiu zápalov, podporuje zdravé močenie a zlepšuje prekrvenie prostaty. Prvé výsledky môžete pocítiť už po dvoch týždňoch pravidelného užívania. Dlhodobé užívanie vedie k stabilizácii účinkov a zlepšeniu celkového zdravia prostaty.

Proerecta Prostate sa užíva raz denne, najlepšie po jedle a zapíja sa dostatočným množstvom vody. Tento režim zabezpečuje optimálnu absorpciu účinných látok a maximálny účinok. Pri pravidelnom užívaní sa môžete tešiť na zníženie frekvencie močenia, menej nočných výletov na WC kvôli nutkaniu na močenie.

Za cenu 24 € za balenie ponúka Proerecta Prostate vynikajúcu hodnotu. Pri nákupe väčších balení sú dostupné zľavy, čo zvyšuje ekonomickú výhodnosť tohto produktu. Ak hľadáte prírodný a efektívny spôsob, ako podporiť zdravie vašej prostaty a močových ciest, Proerecta Prostate je určite dobrou voľbou. Za dobrú cenu ho môžete získať napríklad aj priamo od distribútora tu

Naše hodnotenie:
4.5/5
Zmenšenie prostaty 94%
Protizápalový účinok 90%
Čistota zloženia 95%

PROSTENAL Control – komerčné ale napriek tomu kvalitné tabletky na prostatu

Prostenal Control je výživový doplnok určený predovšetkým pre mužov, ktorí majú problémy s prostatou. Je balený do úhľadnej papierovej škatuľky. Tento produkt je dostupný v baleniach s 30 alebo 60 tabletami. Kúpite ho v každej lekárni. 

PROSTENAL Control a jeho zloženie

Prostenal Control kombinuje niekoľko kľúčových prírodných extraktov a vitamínov, ktoré podporujú zdravie prostaty a močových ciest. Saw Palmetto Extrakt (Serenoa repens) – štandardizovaný na 5 % sitosterolov. Je známy svojimi priaznivými účinkami na zdravie prostaty a normálny prúd moču. Pŕhľava Dvojdomá (Urtica dioica) – extrakt koreňa, ekvivalentný 1200 mg sušenej rastliny. Podporuje správnu funkciu močových ciest a obličiek. Kotvičník Zemný (Tribulus Terrestris) štandardizovaný na 40 % saponínov. Prírodný stimulant, ktorý podporuje sexuálnu aktivitu a dodáva telu prirodzenú vitalitu. Ďlej vitamíny ako Vitamín D3, Vitamín B6 a Zinok. 

Dávkovanie PROSTENALU

Odporúčaná denná dávka je 1 tableta denne, najlepšie po jedle, zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Na dosiahnutie optimálneho účinku sa odporúča dlhodobé užívanie.

Výhody

 • Podpora zdravia prostaty: Prírodné extrakty ako Saw Palmetto a pŕhľava dvojdomá sú dobre známe pre svoje pozitívne účinky na zdravie prostaty.
 • Zlepšenie močových ciest: Pomáha udržiavať správnu funkciu močových ciest a obličiek.
 • Zvýšenie vitality a sexuálnej aktivity: Kotvičník zemný pôsobí ako prírodný stimulant, ktorý zvyšuje vitalitu a podporuje sexuálnu aktivitu.
 • Podpora imunitného systému a energetického metabolizmu: Vitamíny D3 a B6 prispievajú k posilneniu imunitného systému a energetického metabolizmu.

Nevýhody

 • Cena: Produkt môže byť pre niektorých užívateľov považovaný za drahší v porovnaní s inými doplnkami na trhu.
 • Nutnosť dlhodobého užívania: Na dosiahnutie optimálnych výsledkov je potrebné dlhodobé užívanie, čo môže byť pre niektorých ľudí nevýhodné.

Prostenal Control je výborný výživový doplnok, ktorý ponúka kombináciu tradičných rastlinných extraktov a vitamínov na podporu zdravia prostaty, močových ciest a celkovej vitality mužov. Jeho zloženie je dobre vyvážené a podporuje nielen fyzické zdravie, ale aj imunitný systém a energetický metabolizmus. Hoci môže byť cena pre niektorých vyššia, prínosy pre zdravie prostaty a celkovú vitalitu môžu prevážiť túto nevýhodu. Ak sa vám tento produkt páči, určite ho neváhajte skúsiť. Kúpite ho najlacnejšie napríklad v lekárni lieky24.sk.

Naše hodnotenie:
4.3/5
Zmenšenie prostaty 95%
Protizápalový účinok 95%
Čistota zloženia 92%

Zerex Prostanax – výkonný prípravok na podporu zdravia prostaty

Musíme priznať, že Zerex Prostanax má pomerne elegantný dizajn obalu, ktorý sa ťažko prehliadnuť. Podobne ako v prípade Proerecty, je obal ladený d zelena. Na rozdiel od nej je však priehľadný. To síce vyzerá dobre, ale obal vďaka priehľadnosti slabšie chráni jeho obsah pred UV žiarením, ktoré ho rýchlo znehodnocje. Ak si kúpite Prostanax, určite ho uchovávajte v tme.

Zerex Prostanax patrí medzi špičkové voľnopredajné tabletky pre zlepšenie zdravia prostaty a močových ciest, i keď pomer jeho účinných látok je výrazne nižší ako v prípade prvých dvoch hodnotených produktov. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu je ideálny pre mužov, ktorí chcú dlhodobo podporiť svoju prostatu.

Zerex Prostanax sa užíva raz denne a prvé výsledky môžete pocítiť už po dvoch až troch týždňoch. Účinky sa ďalej zlepšujú počas niekoľkých mesiacov užívania. Pravidelné užívanie vedie k zníženiu problémov s močením, zlepšeniu prekrvenia a celkovému zlepšeniu funkcie prostaty.

Denná dávka obsahuje 580 mg účinných látok, ktoré patria medzi najlepšie dostupné rastlinné výťažky, vitamíny a minerály. Saw Palmetto, žihľava dvojdomá a zinok patria sú tri zložky ktoré ZEREX Prostanax obsahuje.  Tieto látky sú dobre známe svojimi pozitívnymi účinkami na mužské zdravie. Okrem toho ale obsahuje aj pomocné látky. Ide o hydroxypropylmetylcelulózu a hořečnaté soli mastných kyselin. 

Zerex Prostanax sa rozhodne oplatí vyskúšať pre tých, ktorí hľadajú efektívny a prírodný spôsob, ako podporiť zdravie svojej prostaty a močových ciest. Cena 21,95 € za balenie je vzhľadom k chudobnejšiemu obsahu účinných látok trochu vyššia ale vzhľadom na dobré meno predajcu poskytuje primeranú hodnotu. Celkovo Zerex Prostanax ponúka prijateľný pomer ceny a kvality a je tretím najlepšie hodnoteným produktom vo svojej kategórii. Ak si chcete ZEREX Prostanax kúpiť, navštívte diskontný e-shop distribútora tu

Naše hodnotenie:
4/5
Zmenšenie prostaty 90%
Protizápalový účinok 50%
Čistota zloženia 75%

Cemio RED3® prijateľný prípravok na podporu zdravia prostaty

Dizajn obalu Cemio RED3® je celkom zaujímavý. Ide o červenú papierovú krabičku s bielym písmom. V jej útrobách nájdete ´dalšiu škatuľku – tento krát ide o plastovú dózu so skrutkovacím uzáverom. Natrafiť však môžete aj na blistre. Záleží na tom, aké balenie si vyberiete.

Cemio RED3® je známy z televíznych reklám a patrí medzi kvalitné výživové doplnky na zlepšenie zdravia prostaty, potencie a celkovej vitality. Je teda širokospektrálne zameraný. Práve preto je aj jeho zloženie pomerne kompromisne navrhnuté. Obsahuje účinné prírodné zložky ako Slivka africká, Maca a Sibírsky ženšen, ktoré podporujú funkciu prostaty a močových ciest, zlepšujú sexuálnu a fyzickú kondíciu a zvyšujú vitalitu. Nemilou správou je, že obsah Saw palmetta je iba 100 mg, čo je naozaj málo. 

Cemio RED3® sa dávkuje raz denne a prvé výsledky môžete pocítiť už po jednom mesiaci pravidelného užívania

Denná dávka obsahuje 555 mg účinných látok. Tento produkt obsahuje tiež Ľan siaty, Kustovnicu čínsku, Gumojilm brestový a Sóju fazuľovú, ktoré dopĺňajú a rozvíjajú účinky hlavnej trojice zložiek. V prípravku chýbajú látky, ktoré by zabránili alebo zlepšili zápal prostaty (ako je žihľava), taktiež v zložení nenachádzame antioxidanty pre ochranu prostaty proti onkologickému ochoreniu.

Nepríjemným faktom je, že RED3 obsahuje farbivá – oxid titaničitý a oxid železitý (Zdroj. cit. 13.6.2024), z toho oxid titaničitý je už zakázaný a nemal by sa vo výživových doplnkoch používať.

Cena 19,76 € za balenie je celkom priaznivá a vzhľadom na švajčiarsku kvalitu produktu poskytuje dobrú hodnotu. Celkovo Cemio RED3® ponúka primeraný pomer ceny a kvality i keď jeho účinky sú širšie zamerané a je potrebné ho užívať dlhšiu dobu aby sa prejavili. 

Naše hodnotenie:
3.6/5
Zmenšenie prostaty 85%
Protizápalový účinok 70%
Čistota zloženia 49%

PROSTAMOL UNO a recenzia na tento zaujímavý produkt

Prostamol Uno je populárny výživový doplnok určený na podporu zdravej funkcie prostaty a močového systému u mužov. Určite ho poznáte aj z televíznej reklamy. Obsahuje účinnú látku Serenoa repens (sabalová palma alebo aj Saw palmetto), ktorá je známa svojimi priaznivými účinkami na zväčšenú prostatu.

Zloženie a účinky PROSTAMOLU Uno

Každá kapsula obsahuje 320 mg extraktu zo sabalovej palmy. Tento extrakt pomáha zmierniť symptómy benígnej hyperplázie prostaty (BHP), ako je časté močenie, nočné močenie a ťažkosti s vyprázdňovaním močového mechúra. Obsahuje však aj množstvo prídavných látok, čo nehodnotíme pozitívne. Ide najmä o tieto:  glycerol 85%, oxid titaničitý (E 171), čierny oxid železitý (E 172), žltý oxid železitý (E 172), karmín (E 120). Oxid titánu je pritom už dlhšiu dobu zakázaný pre použitie vo výživových doplnkoch pre jeho potenciálne karcinogénne účinky (Zdroj). 

PROSTAMOL Uno a jeho dávkovanie

Odporúčaná dávka je jedna kapsula denne, ktorá sa užíva po jedle. Kapsuly sa prehĺtajú celé a zapíjajú sa dostatočným množstvom vody. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov sa odporúča pravidelné užívanie.

Skúsenosti používateľov s PROSTAMOLOM Uno

Mnohí používatelia hodnotia Prostamol Uno pozitívne, pričom uvádzajú zlepšenie symptómov už po niekoľkých týždňoch užívania. Oceňujú tiež, že ide o prírodný produkt bez významných vedľajších účinkov. Niektorí však upozorňujú, že účinky sa neprejavia u každého rovnako rýchlo.

Cena a balenie PROSTAMOLU Uno

Balenie obsahuje 30 kapsúl, čo postačuje na mesačnú kúru. Cena je primeraná vzhľadom na kvalitu a účinnosť produktu. Je možné ho zakúpiť v lekárňach ale omnoho lacnejší je pri nákupe cez online lekáteň, napríklad tu.

Prostamol Uno je efektívny liek na podporu zdravej funkcie prostaty, i keď veľký otáznik vyvolávajú jeho prímesi. Je vhodný pre mužov, ktorí hľadajú jednozložkové riešenie na zmiernenie symptómov BHP, dostupné v každej lekárni.

Naše hodnotenie:
3.5/5
Zmenšenie prostaty 70%
Protizápalový účinok 70%
Čistota zloženia 95%

PROSTALEX – slabší prípravok za priaznivú cenu

Prostalex je výživový doplnok určený na podporu zdravia prostaty a močových ciest. Obsahuje prírodné látky ako extrakt Saw Palmetto, Pygeum Africanum, Urtica Dioica, a Beta-sitosterol. Je bez lepku, laktózy a mliečnych bielkovín. V jednej kapsule nájdete len 300 mg účinnej zmesi, čo je pomerne málo. Pozitívom je, že Prostalex neobsahuje žiadne škodlivé prímesi a farbivá, takže zloženie je čisté.

PROSTALEX a jeho účinky

 • Podpora zdravia prostaty
 • Podpora zdravia močových ciest a močového mechúra
 • Zlepšenie potencie

Dávkovanie: Odporúča sa 1 kapsula denne, najlepšie pred alebo s jedlom.

Skúsenosti používateľov: Používatelia hlásia zmiešané výsledky, niektorí uvádzajú zlepšenie nočného močenia a celkovej funkcie prostaty, iní zlepšenie nepociťovali.

Prostalex je prírodný doplnok s pozitívnymi aj zmiešanými recenziami, ktorý môže pomôcť pri problémoch s prostatou a močovými cestami. Jeho zloženie obsahuje iba malé množstvo účinných látok, preto je podľa nášho názoru vhodný skôr len ako doplnková liečba. Prostanax za najvýhodnejšiu cenu kúpite priamo od jeho výrobcu v slovenskom e-shope tu.

Podrobné recenzie produktov, ktoré by vás mohli zaujímať