Čo je to fimóza

Fimóza je zákerná mužská choroba

Fimóza je stav, kedy nie je možné pretiahnuť žaluď penisu cez predkožku penisu.

Ide vlastne o nadmerné zúženie predkožky.
Môže vzniknúť pri opakovanom poranení predkožky pri neopatrnom pohlavnom styku (získaná fimóza) ale môže ísť aj o stav ktorý nie je zapríčinený vonkajšími vplyvmi- v tedy hovoríme o fyziologickej fimóze.

U chlapcov a mužov je možné slabšiu fimózu liečiť pomocou kortiko – steroidových mastí za pomoci ktorých predkožka povolí a problém sa tým vyrieši. Tento spôsob liečby sa však hodí len v prípadoch kedy nie je zúženie predkožky príliš výrazné – napríklad v prípadoch kedy pacient dokáže predkožku pretiahnuť v pokojnom stave penisu, ale v stoporenom stave predkožku pretiahnuť nemôže.

prípadoch kedy je fimóza natoľko pokročilá a predkožka tak zúžená že ju nie je možné pretiahnuť za žaluď ani v pokojnom nestoporenom stave penisu, je potrebné pristúpiť k chirurgickému zákroku ktorý predkožku buď čiastočne alebo úplne odstráni. Tento zákrok nazývame Cirkumcízia. Nejde o nič vážne, zákrok trvá maximálne 30 minút, vykonáva sa v lokálnej anestéze a pacient hneď po zákroku odchádza domov. Po chirurgickom odstránení predkožky sa penis lieči 3- 4 týždne. Pohlavný život je možné obnoviť do dvoch mesiacov od zákroku.

Muži ktorým bola v dôsledku fimózi odstránená predkožka si na nový stav svojho penisu zvykajú veľmi rýchlo a mnohý si dokonca pochvaľujú jednoduchšie vykonávane hygieny a silnejšie prežitky pri pohlavnom styku.

Naše čitateľské skóre
[Celkom: 0 Priemer: 0]

Vlado Klima

Dlhé roky pracoval ako obchodný zástupca pre farmaceutické spoločnosti. S kolegami navštevoval lekárov a lekárnikov s ponukou liekov. Jeho úlohou bolo predať čo najviac liekov zo sortimentu ich firmy. Cieľom nebolo zdravie pacientov, ale skôr zisk. Teraz túži pomáhať ľuďom aby sa lepšie zorientovali v zložitej spleti rôznych prípravkov. Jeho články a porovnania pomohli už tisíckam ľudí.

Zanechajte komentár