Čo je to cirkumcízia?

Cirkumcízia alebo po našom – obávaná obriezka

Cirkumcízia je chirurgický zákrok, pri ktorom je z penisu odstránená mužská predkožka.

Zákrok sa odporúča podstúpiť najmä v prípadoch, kedy je predkožka natoľko zúžená, že neprejde cez žaluď. Tento stav je nazývaný ako fimóza. V týchto prípadoch môžu znížené možnosti na vykonávanie hygieny spôsobovať rôzne zápaly a výtoky či nadmerný zápach v dôsledku premnoženia baktérií.

Zákrok nevyžaduje dlhodobú hospitalizáciu a radí sa k jednodňovej chirurgii. Pri cirkumcízii sa najčastejšie využíva lokálna anestéza a resorbovateľné stehy pri zošívaní rany, to znamená že nie je nutné opakovaná návšteva lekára kvôli vyberaniu stehov. Tieto stehy po zahojení rany odpadnú sami. Po zákroku a po odoznení účinkov lokálnych anestetík sa dostavujú silné bolesti v oblasti odstránenia predkožky ktoré sa dajú tíšiť bežnými liekmi s obsahom Ibuprofeínu. Bolesti odoznievajú do dvoch hodín po zákroku.

Bezprostredne po odstránení predkožky a ukončení zákroku, pacient odchádza domov. Práceneschopnosť nie je zvyčajne nutná (ak pacient nemusí vykonávať ťažkú fyzickú prácu).

Rekonvalescencia po zákroku trvá približne 4 týždne a pohlavný život je možné obnoviť do dvoch mesiacov od zákroku.

Naše čitateľské skóre
[Celkom: 0 Priemer: 0]

Vlado Klima

Dlhé roky pracoval ako obchodný zástupca pre farmaceutické spoločnosti. S kolegami navštevoval lekárov a lekárnikov s ponukou liekov. Jeho úlohou bolo predať čo najviac liekov zo sortimentu ich firmy. Cieľom nebolo zdravie pacientov, ale skôr zisk. Teraz túži pomáhať ľuďom aby sa lepšie zorientovali v zložitej spleti rôznych prípravkov. Jeho články a porovnania pomohli už tisíckam ľudí.

Zanechajte komentár