Čo je to erekcia

Erekcia spôsobí radosť, ale i trápenie ak nefunguje

Erekcia je schopnosť dosiahnuť a udržať dostatočnú pevnosť penisu potrebnú pre úspešné uskutočnenie pohlavného styku.

Mužský pohlavný úd (penis) tvoria dve paralelné kavernózne telesá a jedno užšie, špongiózne, ktoré obklopuje močovú rúru. Penis je zakončený žaluďom. Kavernózne telesá sú vyplnené špongiovitým tkanivom a pokryté hrubým obalom zvaným tunica albuginea. Prítok a odtok krvi do, resp. z kavernóznych telies regulujú špeciálne mechanizmy, ktoré umožňujú, aby sa penis rýchlo naplnil krvou, následne zväčšil a stvrdol. Tento proces sa nazýva erekcia. Ľudia si niekedy pletú pojem “erekcia” s pojmom “ejakulácia”. Ejakulácia je však pomenovanie pre výron semena počas mužského orgazmu. Viac o ejakulácii nájdete v tomto článku. Existuje aj ženská ejakulácia, tá ale priamo nesúvisí s rozmnožovacími funkciami ľudského pohlavného ústrojenstva.

Niektorí muži mávajú problémy s erekciou. Väčšinou ide o mužov v zrelom veku, ale poruchy erekcie sa môžu vyskytnúť aj u mladých mužov. Vtedy je potrebné problém riešiť.

Erekcia je slabá, ak je niektorý z vyššie uvedených procesov narušený. Penis potom nenaberie potrebnú tuhosť na úspešné vykonanie pohlavného styku. Sila erekcie sa dá zlepšiť rôznymi podpornými pomôckami a liekmi. Obľúbené sú aj tabletky na podporu erekcie, ktoré zvyčajne zaberajú dobre. Rôzne tabletky sa však od seba líšia rôznou silou účinkov. Ak máte len slabé poruchy erekcie, pomôžu vám aj slabšie tabletky na erekciu. Ak však trpíte väčšími a rozsiahlejšími problémami s erekciou. Budete potrebovať silné riešenie, kde budete mať istotu, že naozaj zaberie.

Mohlo by vás

Naše čitateľské skóre
[Celkom: 0 Priemer: 0]

Vlado Klima

Dlhé roky pracoval ako obchodný zástupca pre farmaceutické spoločnosti. S kolegami navštevoval lekárov a lekárnikov s ponukou liekov. Jeho úlohou bolo predať čo najviac liekov zo sortimentu ich firmy. Cieľom nebolo zdravie pacientov, ale skôr zisk. Teraz túži pomáhať ľuďom aby sa lepšie zorientovali v zložitej spleti rôznych prípravkov. Jeho články a porovnania pomohli už tisíckam ľudí.

Zanechajte komentár